رکنا/ وزارت بهداشت آخرين وضعيت و آمار مبتلايان به کرونا در ايران را تا امروز ششم مردادماه اعلام کرد.

آمار کرونا در ايران با شروع موج پنجم حرکت اين ويروس کشنده در کشور به سرعت افزايشي شده است.
وزارت بهداشت با بيان اينکه تا کنون ۸ ميليون و ۸۴۸ هزار و ۹۳۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو ميليون و ۵۵۸ هزار و ۸۰۲ نفر نيز دُز دوم را تزريق کرده اند و مجموع واکسن هاي تزريق شده در کشور به ۱۱ ميليون و ۴۰۷ هزار و ۷۳۸ دُز رسيد گفت: افراد واجد شرايط براي تزريق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام و پس از دريافت پيامک نوبت دهي، به مراکز واکسيناسيون مراجعه کنند.از ديروز تا امروز ۶ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معيارهاي قطعي تشخيصي، ۳۳ هزار و ۸۱۷ بيمار جديد مبتلا به کوويد۱۹ در کشور شناسايي شد که سه هزار و ۶۹۴ نفر از آنها بستري شدند.
مجموع بيماران کوويد۱۹ در کشور به سه ميليون و ۷۹۲ هزار و ۱۴ نفر رسيد.
متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۰۳ بيمار کوويد۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان اين بيماري به ۸۹ هزار و ۷۸۲ نفر رسيد.
خوشبختانه تا کنون سه ميليون ۳۱۰ هزار و ۱۶۳ نفر از بيماران، بهبود يافته و يا از بيمارستانها ترخيص شده اند.
۵ هزار و ۲۰۵ نفر از بيماران مبتلا به کوويد۱۹ در بخش هاي مراقبت هاي ويژه بيمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۲۵ ميليون و ۷۳۱ هزار و ۹۴۰ آزمايش تشخيص کوويد۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر ۲۳۲ شهر کشور در وضعيت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعيت نارنجي، ۹۹ شهر در وضعيت زرد قرار دارند.
در 24 ساعت گذشته مجموعا 436 هزار و 729 دُز جديد واکسن کرونا به ايرانيان تزريق شده و آمار کامل واکسيناسيون به 11 ميليون و 407 هزار و 738 دُز رسيده است.
اين به معناي عبور ميزان تزريق واکسن کرونا از مرز 11 ميليون و شکسته شدن رکورد تزريق روزانه است، چراکه پيش از اين، بيشترين تزريق روزانه مربوط به 29 تير با تزريق 424 هزار و 241 دُز واکسن کرونا بود.
گفتني است؛ تا کنون 10.7 درصد از جمعيت کشور حداقل يک دُز واکسن کرونا را دريافت کرده اند و تنها به 3.1 درصد از جمعيت کشور هر دو دُز واکسن کرونا تزريق شده است.

آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran