باشگاه خبرنگاران/ با تلاش پلیس امنیت اقتصادی سیستان و بلوچستان یک باند سازمان یافته قاچاق دارو در شهر زاهدان منهدم و بیش از ۵۸۰ هزار قلم داروی قاچاق قبل از خروج از کشور توقیف شد.

سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان با اشراف اطلاعاتی خود به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد اعضای یک باند سازمان یافته قاچاق، قصد انتقال غیر قانونی دو محموله بزرگ دارویی از تهران به شهر زاهدان و سپس خروج غیر قانونی آن‌ها از مرز‌های شرقی، به خارج ازکشور را دارند.
وی افزود: در این رابطه مأموران با رصد وکنترل نامحسوس تحرکات اعضای این باند، سرانجام روز گذشته قاچاقچیان را که به‌وسیله دو دستگاه کامیون در حال انتقال محوله دارویی به یکی از انبار‌های حومه شهر زاهدان بودند روئیت و آن‌ها را متوقف کردند.
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در بازرسی از کامیون‌های توقیفی بیش از ۵۸۰ هزار قلم انواع اقلام داروی قاچاق و خارج از شبکه قانونی توزیع کشف شد.
طاهری خاطرنشان کرد: ارزش اقلام دارویی کشف شده برابر اعلام نظر کارشناسان سازمان غذا و دارو بیش از ۱۱ میلیارد ریال برآورد شده است.
وی با اشاره به دستگیری سه فرد متخلف در این رابطه و معرفی آن‌ها به مراجع قضایی با بیان اینکه پدیده قاچاق کالا و سرمایه‌های ملی یکی از عوامل اصلی اخلال در نظام اقتصادی کشور است، برعزم جدی پلیس در برخورد با این پدیده شوم تأکید و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس ۱۱۰ در اختیار پلیس بگذارند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today