logo

ابزار کنترل نحوه کار برنامه‌ها در راه اندروید 13

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
ابزار کنترل نحوه کار برنامه‌ها در راه اندروید 13

باشگاه خبرنگاران/ توسعه دهندگان در اولین نسخه بتای اندروید ۱۳ بر نحوه اجرای برنامه هایشان در گوشی‌های کاربران نظارت می‌کنند. گزینه عدم نمایش کامل برنامه‌های توسعه دهندگان در منوی این نسخه وجود دارد.

یکی از API‌های اضافه شده به اندروید ۱۳، ابزاری برای کنترل نحوه کار برنامه‌های توسعه دهندگان در گوشی‌های هوشمند است. این نسخه بر ارائه خدمات به توسعه‌دهندگان برنامه‌ها متمرکز است.

اندروید برای هر برنامه‌ای در وضعیت فعلی شان یک اسکرین شات ایجاد می‌کند. این اسکرین شات وضعیت فعلی هر برنامه باز شده در دستگاه کاربران را نشان می‌دهد. اضافه شدن ویژگی setRecentsScreenshot به نسخه بتای اندروید ۱۳ منجر به بهبود کنترل و نظارت توسعه‌دهندگان بر نحوه نمایش نرم‌افزارشان در تلفن همراه کاربران می‌شود. با فعال کردن گزینه نادرست در سیستم ارائه پیش نمایش اسکرین شات متوقف می‌شود.

البته این قابلیت در برنامه‌هایی مانند نرم افزار‌های بانکی به دلیل داشتن داده‌های محرمانه کاربرد دارد. معمولا شبکه‌های اجتماعی و ایمیل به این میزان از حفاظت نیازی ندارند. این گزینه با تب FLAG SECURE هم تفاوت دارد. پنجره FLAG SECURE از پیش نمایش همه اسکرین شات‌ها صرف نظر از نحوه گرفتن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

طبق جدول زمانبندی گوگل، نسخه پایدار اندروید ۱۳ در ماه جولای امسال معرفی می‌شود. آپدیت اندروید ۱۳ آزمایشی برای توسعه دهندگان ماه پیش عرضه شده بود. آن نسخه از ارسال نوتیفیکیشن، بلوتوث LE Audio و استاندارد MIDI ۲.۰ پشتیبانی می‌کرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم